13 Şubat 2007 Salı

'Bugün Sevgililer Günü'

(13.02.2007/Turk.Net) -Geldik yine bir 14 Şubat'a daha:) Belki de bu yazıyı okuduğunuzda 14 Şubat'ı çoktan geride bırakmış olabiliriz. Ama şunu kabul edelim yılda bir kez tekrarlanan "Sevgililer Günü" şamatasına dört elle bir kez daha sarıldık, aman ne mutlu bize! Gelsin en ucuzundan "sevgiliye nasıl sürprizler hazırlansa daha mutlu olur" geyikleri, gitsin sevgililer günü özel menüleri, programları, aman efendim böceği çiçeği...

Acaba bu hafta hangi müzik olayını ele alsam, hangi albümden bahsetsem diye düşünürken rüzgara hafiften kapılıp sevgililer günü için aşkınıza çalmanız gereken yüz şarkılık bir liste hazırlamak geçmedi de değil hani içimden. Ama yok, ne bu listeye 100 şarkı sığabilir, ne de o kadar sabır yok galiba bende...Paniğe kapılmayın hemen yahu, bir düşünelim şöyle! 100 olmasa da, yine de sevgilisine sürpriz yapmak için şarkı önerileri isteyenler için birkaçını hatırlayalım. Mesela Ajda Pekkan'dan bir "İki Yabancı"ya ne dersiniz? Gerçi "Love Story"i tam da bu yıl şu günde Ajda'dan Türkçe dinlemek mümkün olacaktı hani, tam da elimizde tutacaktık bu albümü ama Süperstar'ın bu projeden vazgeçtiğini öğrendik geçenlerde. Olsun, bu şarkıyı yine Fikret Şeneş sözleriyle Gönül Yazar'dan da ("Aşk Hikayesi") dinleme şansına hala sahipsiniz.

Sezen'in hangi şarkısını saysak listeye girmez ki zaten? İyisi mi "Tutuklu"da özetleyelim Minik Serçe'yi, geri kalan tüm şarkılarını da ayrıca hediye edelim tüm kalplere.

Başka mı? Işın Karaca'dan "Anadilim Aşk", Tanju Okan'dan "Kadınım", Levent Yüksel'den "Onursuz Olmasın Aşk", Nilüfer'den "Seni Seviyorum", Sertab Erener'den "Aşk", Soner Arıca'nın yeni yayınlanan "Seni Seviyorum"u ve daha birçokları. Hande Yener'den "Bugün Sevgililer Günü" de herhalde cuk oturuyor...

Böyle bir listeye kaç yüz şarkı sığar, farkındasınız değil mi? Yarısında aşklar varken, diğer yarısında ayrılıklar da var elbette bu şarkıların (Ayırmayı mı düşünüyordunuz yoksa?). Gelin iyisi mi siz listeyi misteyi boşverin, sevgilinizi ille de bu günde hatırlamak istiyorsanız ona bir "Ali Kocatepe-41 kere Maşallah" albümünü hediye edin. Sertab'dan "Çocuklar gibi"yi de sonuna kadar açmanızı öneriyorum. Artık gerisi size kalmış:)

Olcay Tanberken

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder