19 Nisan 2007 Perşembe

Akdeniz Rüzgarı-5 piyasada

(19-04-2007/Turk.Net) -Radyoda yıllardır sürdürdüğü Michael Show programıyla gönüllere taht kuran Michael Kuyucu'nun Yunanistan ve Türkiye şarkılarından ve çeşitli versiyonlarından derlediği Akdeniz Rüzgarı adlı programını hatırlayanlarınız mutlaka vardır. İşte o programa da biraz ilham kaynağı olan ismiyle Yunan müziğinin en hit şarkıları ve popüler sanatçılarını biraraya getiren compilation'lara bir yenisi daha eklendi. Akdeniz Rüzgarı-5 adıyla yayınlanan yeni albümde Sakis Rouvas, Mando, Christos Dandis, Peggi Zina, Despina Vandi, Konstadinos Hristoforou, Valadis ve Giannis Parios gibi çok ünlü sanatçıların son dönemde komşu ülkede oldukça hit olmuş şarkılarının yanı sıra bir de Anna Vissi ve Keti Garbi düeti bulunuyor. Michael'ın direktörlüğünde Metro FM'in öncülüğünde yayınlanan albüm EMI Müzik'ten çıktı.

Yine EMI'nin kataloğunda en iyi klasikleri biraraya toplayan EMI Classics, Best 100 serisine bir yenisini daha ekledi: "Best Relaxing Classics". Toplam 6 cd'den oluşan bu büyük derlemedeki albümler Barok, Mozart & Beethoven, Film Klasikleri, Romantik Klasikler, Piano Favorileri ve Modern Zamanlar adlarını taşıyor.

Türk popundaki yerini özellikle son dönemdeki özenli ve yenilikçi duruşuyla "apayrı" bir noktaya taşımayı başaran Hande Yener, yeni albümünün son hazırlıklarını tamamlamak üzereymiş. Yepyeni 13 şarkının yer aldığı "Nasıl Delirdim" adlı albümde Hande Yener imzalı şarkılar da var. Şarki sözü yazmaya bu işi yapan arkadaslarının verdiği cesaretle basladığını ve çok zevk aldığını söyleyen Hande Yener, kendisi olma yolculuğunda bir hayalini daha gercekleştirdiğine inandığını açıklamış. E bize de artık yeni albümün en az bir önceki kadar ona sükse getirmesini dilemek düşüyor. Albümde yeni şarkıların yanısıra 2 tane de cover yeralıyor: Olcayto Ahmet Tuğsuz’a ait Seyyal Taner’in klasikleşmiş şarkısı ‘Naciye’ ve Anita Baker’in 80’li yıllara damgasını vuran hiti Rapture of Love… ya da Turkce adıyla “Seni sevi…yorumlar yok”.
Olcay Tanberken

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder